Green Laser w służbie urologii

Specjaliści z Oddziału Klinicznego Urologii Onkologicznej Centrum Onkologii w Bydgoszczy mogą leczyć swoich pacjentów za pomocą jednego z najnowocześniejszych urządzeń- GREEN LASERA.

Green laser jest małoinwazyją metodą zabiegową. Stosujemy ją u Pacjentów obciążonych ryzykiem powikłań operacyjnych, z przeciwwskazaniami kardiologicznymi do znieczulenia ogólnego, a także u Chorych z zaburzeniami krzepnięcia, którzy dotychczas nie kwalifikowali się do tradycyjnej operacji chirurgicznej.

Podstawą działania urządzenia jest wymuszona emisja promieniowania elektromagnetycznego, inaczej optycznego. Laser wysyła zielone światło o określonej długości, które w całości przenika przez płyn chroniący tkankę, natomiast w tkance stercza jest w większości pochłaniane przez hemoglobinę. Tkanka wychwytuje energię bardzo powierzchownie. Dalsza praca lasera powoduje odparowanie głębszych warstw tkanek i modelowanie tunelu w chorym narządzie. Zespoły komórek leżące głębiej nieco gorzej poddają się energii lasera na skutek słabszego unaczynienia i co za tym idzie mniejszej ilości hemoglobiny.

Green laser jest urządzeniem bezpiecznym. Przy tej metodzie leczenia bardzo rzadko  dochodzi do zaburzeń wzwodu. Cewnik utrzymywany jest najwyżej 24 godziny po zabiegu. Czasami w ogóle nie ma potrzeby jego instalacji. Zabieg trwa około 45 minut.

Zwiększenie mocy oraz wiązki laserowej o 50%, umożliwia waporyzację dwukrotnie większego obszaru tkanki przy zachowaniu dotychczasowego bezpieczeństwa.

 

pokaż wszystkie nowości