Badamy DNA nowotworu

O powołaniu Innowacyjnego Forum Medycznego informowaliśmy już od dawna. Teraz przyszedł czas na nawiązanie szerszej współpracy z firmami zajmującymi się badaniami profili genetycznych za pomocą testów do personalizacji leczenia. O ich skuteczności na wczorajszej konferencji opowiedział dr Jean Pol Detiffe- prezes firmy OnkoDNA.

Każdy Pacjent choruje inaczej, dlatego i terapie stosowane w jego leczeniu muszą być indywidualnie dopasowane. Podstawą w zindywidualizowanym postępowaniu w leczeniu chorych na raka jest precyzyjne określenie rodzaju zaburzenia. W tym celu bada się Pacjentów pod kątem charakterystyki molekularno-genetycznej.

Zaletą testów jest ich duża czułość, dzięki temu nasi Pacjenci będą mogli otrzymać najodpowiedniejszą dla siebie metodę leczenia- „skrojoną na miarę” potrzeb. Po wprowadzeniu terapii test pozwoli na szybką ocenę jej skuteczności. Prowadzone są także prace nad udoskonaleniem zestawów do analizy biomarkerów we krwi do ilościowej oceny DNA nowotworu.

Takie rozwiązanie stosowane powszechnie wpłynie na poprawę skuteczności leczenia nowotworów, ograniczy powikłania oraz nawroty choroby.

pokaż wszystkie nowości