Pierwsze Międzynarodowe Sympozjum

I Międzynarodowe Sympozjum

 Biologia molekularna w onkologii – konferencja naukowa pod takim tytułem odbędzie się 19 października w Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Gościem honorowym sympozjum będzie profesor Sui Huang z Northwestern University Chicago.

Medycyna spersonalizowana, to przyszłość onkologii. Zanim jednak nowe terapie zostaną przeniesione do klinik, potrzeba wielu badań naukowych potwierdzających ich skuteczność.

Dlatego w Centrum Onkologii powstaje Innowacyjne Forum Medyczne, które będzie platformą wymiany doświadczeń i współpracy naukowej z wiodącymi ośrodkami badawczymi w kraju i na świecie.

Wizyta prof. Sui Huang w Bydgoszczy nie jest przypadkowa. Zespół pod jej przewodnictwem odkrył subnuklearną strukturę PNC we wczesnych stanach zaawansowania raka piersi. Obecność tej struktury wskazuje na duże prawdopodobieństwo przerzutów.

Naukowcy z Centrum Onkologii prowadzą podobne badania, ale u pacjentów z rakiem prostaty.

Na badania, jako jedyny szpital w Polsce, dostaliśmy grant z Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej w programie Homing Plus.

Piątkowe sympozjum rozpocznie się o godz. 10, w sali konferencyjnej, na I piętrze (budynek główny Centrum Onkologii, ul. dr I. Romanowskiej 2).

Do dyskusji po konferencji zaprosiliśmy specjalistów z Collegium Medicum UMK oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Studenci za udział w sympozjum dostaną certyfikaty. Osoby zainteresowane otrzymaniem tego dokumentu, powinny wysłać swoje imię i nazwisko na adres: sympozjum.bmo@wp.pl do środy – 17 października.

 

Program sympozjum (w j. angielskim)

10:00-10:15 Otwarcie Sympozjum

10:15-11:00 Prof. Sui Huang: The Perinucleolar Compartment and Cancer

11:05-11:35 dr M. Lewandowska: Innovative personalized oncology: vision or reality?

11:40-12:00 Prof. Ł. Wicherek i dr M.Dutsch-Wicherek: Immune response’ s control in cancer’s microenvironment – prospects in personalized therapies

12:00 Panel dyskusyjny i zakończenie konferencji

 

zaproszenie

program konferencji

pokaż wszystkie nowości